Lokaal bestuur Nijlen organiseert, samen met de seniorenraad en verschillende verenigingen, allerlei activiteiten waar alle 55-plussers uit Kessel, Nijlen en Bevel welkom zijn.
Zo worden er jaarlijks een seniorenuitstap en de seniorenweek georganiseerd.
Naast activiteiten voor senioren hebben we ook een uitgebreid aanbod waar je terecht kunt met digitale vragen of met opleidingen. Een overzicht van onze digi-activiteiten is terug te vinden op de pagina van de Digibank.
Voor het volledige en actuele activiteitenaanbod in Nijlen met alle info, kijk op de website van Bekend in Nijlen Tip: Je kunt via ‘toon filters’ ook kiezen om enkel bepaalde activiteiten weer te geven.
Er zijn ook activiteitenkalenders op papier te verkrijgen op verschillende plaatsen. Deze vind je op de website van Bekend in Nijlen
Ben je lid van een seniorenvereniging dan kun je de kalenders ook verkrijgen via jouw vereniging.
Overzicht van de activiteiten najaar 2026:
- 10 september tot en met 10 november: campagne Te Gek - Kijk eens onder de schil. In samenwerking met de gemeenten Berlaar, Duffel en Lier staan er heel wat activiteiten op het programma om de Geestelijke gezondheid van senioren meer aandacht te geven. De volledige programmabrochure kun je onderaan deze pagina vinden.
- 1 september: Start van de campagne die dementievriendelijke plekken in de kijker plaatst. Met wedstrijd: Kun jij de dementievriendelijke plekken vinden?
- 8 september: Dementievriendelijk Nijlen op de markt en 'Baked with love': koop een wafel bij Bompa's wafel de opbrengst gaat integraal naar Stichting Alzheimer onderzoek.
- 21 september: Voorstelling 'Brozen schrijfsels en trillende snaren' door de Alzheimer Liga (Nijlen)
- 25 september: Optreden contactkoor (Woonzorgcentrum Heilig hart) en extra verkoopdag van Bompa's wafel voor de actie 'baked with love'.
- 1 oktober: Infoavond i.s.m. CM: Goed wonen als je ouder wordt: maak vandaag al plannen voor morgen.
- 2 oktober: Te Gek! -Toneelvoorstelling 'Geluk op Grootmoederswijze'
- 9 oktober: infopunt voor senioren op de Zorgmarkt in Kessel
- 16 november seniorenweek: film 'Achter de Wolken'
- 17 november seniorenweek: Wandeling 4 of 9 km
- 18 november seniorenweek: Line dance
- 19 november seniorenweek: Lezing ' De Europese Unie, een geschiedenis (en wat we daaruit kunnen leren)
- 20 november seniorenweek: Muzieknamiddag: Lunch gevolgd door een optreden van Bobby Prince
- 3 december seniorenraad
Altijd als eerste op de hoogte blijven van interessante infosessies, activiteiten, cursussen,... ? Schrijf je in voor 'nieuwsbrief senioren Njilen' via deze link: https://www.nijlen.be/nieuwsbrieven/inschrijven
Meer info: Nathalie Gijsels | 03 410 02 11 | senioren@nijlen.be
Downloads
- Brochure Te Gek969,3 Kb pdf
- Affiche café mentaal Welzijn578,4 Kb jpg Gepubliceerd op 24-07-2026 om 17:37
- Goed wonen als je ouder wordt.jpg117,8 Kb jpg





