Binnen de diensten gezinszorg worden verzorgenden, poetsmedewerkers en dienstverantwoordelijken geconfronteerd met een stijgend aantal personen met dementie die (langer) thuis wonen en aangepaste zorg nodig hebben. Zo woont naar schatting 70% van de personen met dementie thuis. Het is dus vaak een problematiek voor het hele gezin.
Daarom ontwikkelde Welzijnsvereniging KINA het label ‘dementievriendelijke zorg’ specifiek voor de diensten gezinszorg van lokale besturen. Welzijnsvereniging KINA p.v. kent dit label toe aan de dienst gezinszorg van lokaal bestuur Nijlen. Daarmee is duidelijk dat we meerdere dingen doen voor mensen met dementie en hun omgeving, ook bij onze dienst gezinszorg. Daarnaast zijn er nog heel wat andere initiatieven.
Waarom krijgt de dienst gezinszorg dit label?
- Vijf medewerkers zijn opgeleid tot dementiekundig zorgverlener. De kennis rond dementie is aanwezig binnen het team en collega’s kunnen beroep doen op elkaar.
- De gemeente biedt ondersteuning aan mantelzorgers van personen met dementie via een zelf gekozen actie.
- De dienst gezinszorg heeft een duidelijke visie rond dementievriendelijke zorg. Je kan deze nalezen onderaan op https://www.nijlen.be/gezinszorg-en-aanvullende-thuiszorg
Meer weten?
- Durf steun te zoeken bij de dienst gezinszorg. Meer info op https://www.nijlen.be/gezinszorg-en-aanvullende-thuiszorg
- Meer weten over wat Nijlen doet rond dementie, kijk op https://www.nijlen.be/dementievriendelijke-gemeente
- https://www.hulpmiddelenbijdementie.be/ biedt een overzicht van handige materialen en producten die kunnen helpen bij het omgaan met dementie.






