Participatie- en netwerktrajecten voor nieuwkomers - Regionaal Netwerk RIVO

Participatie- en netwerktrajecten voor nieuwkomers

Het inburgeringstraject voor nieuwkomers bestaat uit vier pijlers.

  • Nederlands leren,
  • Een inburgeringscursus in de eigen taal,
  • Zich inschrijven als werkzoekende,
  • Participatie- en netwerktraject.

Deze informatie gaat over de vierde pijler.

Het inburgeringstraject heeft als doel nieuwkomers in België zelfredzaam te maken en hen de kans te geven om actief deel te nemen aan de samenleving. 

Met dit participatietraject volgt de inburgeraar een bijkomend traject op maat om het sociaal netwerk te versterken. Dit kan bijvoorbeeld door op pad te gaan met een buddy, deel te nemen aan conversatietafel of aan activiteiten van een vereniging of lokaal bestuur, zich in te zetten als vrijwilliger of in clubverband te sporten. Het participatietraject duurt minimaal 40 uur. De klemtoon ligt op Nederlands oefenen en nieuwe mensen leren kennen om zo het eigen netwerk uit te bouwen. 

Organisatienetwerk RIVO

Verenigd in een netwerk slaan lokale besturen, maatschappelijke sectoren, organisaties en burgers de handen in elkaar. Samen creëren ze een divers, toegankelijk en kwaliteitsvol aanbod zodat iedere inburgeraar in onze regio een zinvol traject kan volgen. 

Rivo is de naam voor het organisatienetwerk Rivierenland. De gemeenten Bornem, Puurs-Sint-Amands, Willebroek, Nijlen, Lier, Mechelen, Bonheiden, Berlaar, Heist-op-den-Berg, Sint-Katelijne-Waver, Duffel en Putte bundelen de krachten en vormen samen met het agentschap Integratie en Inburgering het organisatienetwerk in de regio Rivierenland. 

In elk regionaal netwerk nemen twee medewerkers de regierol op zich. Katrien Heylen en Deborah Hendrickx zijn netwerkcoördinator en netwerkcoach voor Rivo.

Je kan Katrien en Deborah bereiken via rivo@mechelen.be.

Aanbod voor nieuwkomers

De website ikdoemee.be  is een meertalige databank met activiteiten die toegankelijk zijn voor volwassenen. Taaliconen geven aan wat het verwachte niveau Nederlands is om vlot te kunnen deelnemen. Dankzij deze activiteiten leer je nieuwe mensen kennen en kan je Nederlands oefenen in jouw buurt. 

logo EU